Hiiumaa Noorsootöö Keskusel on Euroopa Vabatahtliku Teenistuse (EVT) saatva, vastuvõtva ja koordineeriva astutuse akrediteering. See tähendab seda, et meie kaudu on võimalik noorel minna välismaale vabatahtlikuks, me saame ise vabatahtlikke vastu võtta ning teised asutused ja organisatsioonid saavad meie kaudu esitada EVT projekte. Euroopa Vabatahtliku Teenistuse programm on mõeldud 17-30-aastastele noortele. Vabatahtliku töö eest ei saa palka, kuid programmi rahastuse eest makstakse vabatahtliku majutuse, reisikulude ja toidu eest, samuti antakse programmi poolt ettenähtud taskuraha. Euroopa Vabatahtliku Teenistuse programm on ideaalne võimalus noorele elada maksimaalselt aasta välismaal, õppida keelt, avardada silmaringi, arendada oma oskusi ning tuua omalt poolt lisaväärtusi vastuvõtvale organisatsioonile.

Saatev roll

Kes on oodatud EVT programmis osalema? – Kui Sa oled noor, vanuses 17-30 ning soovid elada mingi osa oma elust välismaal ja avaradada oma silmaringi läbi vabatahtliku töö, siis on see programm just Sinule mõeldud. Programmi kestvus on 2-12 kuud, vastavalt Sinu soovile ning vastuvõtva organisatsiooni võimalustele. Pikaajalises EVT programmis saab vabatahtlikuna osaleda vaid ühe korra.Võimalik on osaleda ka lühiajalistes projektides, mis kestavad 2 nädalat kuni 2 kuud ning sellisel juhul saab osaleda ka pikaajalises EVT programmis. Rohkem informatsiooni vabatahtlikuks minemise kohta leiab Noorteagentuuri lehelt. EVT programmis osalemise soovi korral peaks meiega ühendust võtma minimaalselt 8 kuud enne teenistuse algust. 

Vastuvõttev roll

Hiiumaa Noorsootöö Keskus võtab vastu ka vabatahtlikke välismaalt. Asutusel on kogemusi vabatahtlike võõrustamisel juba üle 4 aasta. Vabatahtliku teenistust läbi meie asutuse on teinud noored Itaaliast, Venemaalt, Slovakkiast, Prantsusmaalt. 27.veebruarist 2018 alustas oma vabatahtliku teenistust Kärdla noortemajas Sarah Prantsusmaalt.

Koordineeriv roll

Koordineeriva asutuse roll on esitada EVT projekt vabatahtliku vastuvõtmiseks, vastutada rahaliste vahendite haldamise ja juhtimise eest, kirjutada projekti aruannet ning üleüldiselt koordineerida vabatahtliku tegevust. Kui asutus on läbinud akrediteerimise protsessi ning taotlenud ja saanud ainult vastuvõtva rolli, siis ei ole sellel asutusel õigust esitada EVT projekti ega tegeleda projekti majandamisega. Siinkohal saamegi meie aidata neid organisatsioone, kes sooviksid oma asutusse või organisatsiooni võtta vastu vabatahtlikku, kuid ei soovi vastutada projekti aruannete ega rahaliste vahendite haldamise eest. Hiiumaa Noorsootöö Keskus on koordineerinud Hiiumaal Hiiu Valla Raamatukogu, Hiiu Valla Lasteaeda ja Emmaste Avatud Noortekeskust. Rohkem informatsiooni organisatsiooni võimalustest leiab Noorteagentuuri lehelt.

Euroopa Vabatahtliku Teenistuse kontaktisik Hiiumaa Noorsootöö Keskuses on Kaie Pranno, kaie.pranno@hiiumaa.ee