Innovaatiline mudel noorsootöös

Kärdla noortemaja, kärdla uudised, Kõrgessaare noortemaja, kõrgessaare uudised, nõustamine uudised, Nõustamisteenistus, Projektid, Teated, Uncategorized @et

Hiiumaa Noorsootöö Keskus

Pressiteade

04.12.2019

Innovaatiline mudel noorsootöös

Hiiumaa koostöögrupp on loomas innovaatilist mudelit noorsootöös. Esimesi prototüüpe katsetatakse kolmes Hiiumaa noortekeskuses. Mudel on mõeldud noorte kaasamiseks ja ideede genereerimiseks.

Hiiumaa koostöögrupp, kuhu kuuluvad Emmaste osavald, Käina osavald, Pühalepa osavald, Kõrgessaare osavald ja Kärdla osavald, osaleb Eesti Noorsootöö Keskuse kohalike omavalitsuste koostöögruppide tegevussuunas, mille eesmärgiks on laiendada noorsootöös osalemise võimalusi ja suurendada noorte kaasatust noorsootöösse piirkondlikul tasandil.

Teadaolevalt on siiani pakutud põgenemistuba kui meelelahutuslikku tegevust, kuid nüüd muudetakse konseptsiooni niivõrd, et sellest on võimalik mitteformaalse õppimise teel arendada ideid.

Meetodi väljatöötamiseks on kaasatud Tallinna Ülikooli erinevate erialade tudengid. Prototüüpimised toimuvad 4.12 Emmaste noortekeskuses, 6.12 Kõrgessaare noortekeskuses ja 13.12 Kärdla noortekeskuses. Kokku sünnib kolm erinevat stsenaariumit ehk meetodit, kuidas noori aktiivsemalt kogukonna ellu kaasata.

Tegevuste elluviimist toetab riiklikest ja Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest Eesti Noorsootöö Keskus. Tegevusi rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmi “Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine” kirjeldatud tegevuste raames.

Lisainfo:

Kristel Pisa

Kristel.pisa@hiiumaa.ee