Kolm arvamust noortekohtumise laagrist

Kärdla noortemaja, kärdla uudised, Kõrgessaare noortemaja, kõrgessaare uudised, nõustamine uudised, Projektid, Teated
featured image

Kolm arvamust 19.-23.augustil toimunud noortekohtumise laagri kohta. Projekti rahastati SA Archimedese noortekohtumise programmist.

Istume bussis, kinnitame turvavöö. Reeglid, для гово? Esimesel päeval olid tutvumismängud. Kõik meie ööd olid kuninglikud, see tähendab, et ei olnud konkreetset kellaaega, millal pidime magama minema. Ärkamine oli 8.30 hommikul. Aga kui sa olid köögitoimkonnas, pidid ärkama kell 8.00. Teisel päeval meil olid ka erinevad meeskonnamängud, kui ka käisime mõisas, kus tegime ise seepi ja käisime klaasitöötoas. Söömas me käisime väga hea naise juures, Baba Katja juures. Tema söök oli väga maitsev, nagu kodus. Kolmandal päeval meie tegime imekauneid t-särke, mis tulid väga ilusad välja. Veel tegime rahakassat enda kätega, see oli väga huvitav. Õhtu poole läksime orienteeruma, see oli päris huvitav, kuna pidime pildistama erinevate asjadega. Sellel päeval oli väga palju mänge, nii killer kui rahvastepall, mängisime peitust jne. See oli väga lahe, kuna kaasatud olid kõik ja suhtlesime omavahel. Neljandal päeval oli väga aktiivne, kuna päeva alguses mängisime kohalike poistega jalgpalli, keda polnud meie laagris. See oli väga tore, kuna kaasasime kõiki. Õhtu poole oli playboxide esitamine, oli väga huvitav esineda ja vaadata teiste peale. Õhtul oli actionbound. Enne magama minekut mängisime pilgutamist. Üldiselt projekt oli super, oli palju suhtlemist. Kuigi vesi haises ja pesta oli võimatu, meile kõik meeldis, oli väga palju suhtlemist omavahel ja kõik noored oli väga huvitavad.

/Kristina, Sofia R, Sofia T, Nikita S, Nikita B, Nastja, Evgeni, Ilona/

—————————————————————————————————————

Sõit Kurtnast Hiiumaale oli piinaderohke, meie ainsaks leevenduseks olid bensiinijaamade toit ja WC. Buss oli täis noori Alutaguselt ja Narva-Jõesuust ning Hiiumaal ootasid meid sealsed noored. Praamiga Hiiumaale jõudes suundusime Emmaste noortekeskuse poole. Esimese päeva veetsime me põhiliselt üksteisega tutvudes.

Teisel päeval külastasime klaasi- ja seebikoda, kus tegime klaasimosaiiki ning valmistasime seepi. Õhtul oli meil eestiõhtu, mil me grillisime vorstikesi ja vahukomme.

Kolmandal päeval disainisime T-särke ja valmistasime rahakassasi. Hiljem toimus meil maastikumäng.

Järgmisel päeval kohtusime kohalike noortega, kellega pidasime maha jalgpallimatši. Lisaks toimus meil Emmaste peal aardejaht ning veneõhtu, kus me küpsetasime pannkooke.

Viimase päeva hommikul otsustas meid äratada tuletõrjealarm, õnneks oli tegu valehäirega.

Laager oli meeleolukas, saadi palju uusi sõpru ja me ootame peatset kohtumist.

/Laura, Ester, Liseth, Adeliina, Melani, Eliise, Annette, Adriana, Piret/

—————————————————————————————————————–

19.-23.augustil toimus Emmastes noortelaager „Ise tehtud, hästi tehtud“. Laagris osalesid Hiiumaa, Narva ja Alutaguse noored.  Põhiliselt tegelesime laagris käsitööga. Saime ise disainida endale T-särgid, valmistada enda lemmiku lõhnaga seepi, teha taaskasutatud materjalidest rahakassasid ja klaasikojas kujundada vitraaž.

Lisaks käsitööle keskendus laager ka noorte omavahelisele suhtlusele. Iga päev õppisid vene noored 5 eesti keelset sõna ja vastupidi. Meil oli ka erinevaid maastikumänge, kus grupid tehti peaaegu iga kord erinevad. Õhtuti mängisime nii enda kui ka juhendajate poolt korraldatud mänge.

Seekord oli laagris näha ka mõju kogukonnale. Kohalikud noored, kes laagris ei osalenud, olid huvitatud sellest, mis siin toimus ning laagri eelviimasel päeval toimuski sõpruskohtumine jalgpallis.

Selline laager on noortele hea võimalus tutvuda teiste endavanustega. Ühtlasi ei lase projekt tekkida eelarvamusi teisest rahvusest noorte kohta. Laager sisustab huvitavalt suvevaheaega ja annab kasulikke kogemusi.

/Katariina, Aiki-Kerlin, Karl-Markus, Karlis, Kristjan M, Kristjan K, Karl/