Hiiumaa noorsootöö uuenduslikud mudelid

kärdla uudised, kõrgessaare uudised, nõustamine uudised, Projektid, Teated
featured image

Hiiumaa koostöögrupp, kuhu kuuluvad Emmaste osavald, Käina osavald, Pühalepa osavald, Kõrgessaare osavald ja Kärdla osavald, osaleb KOV koostöögruppide tegevussuunas, milles eesmärk on laiendada noorsootöös osalemise võimalusi ja suurendada noorte kaasatust noorsootöösse piirkondlikul tasandil. Programmi raames läbisid kõik koostöögrupi kuuluvad omavalitsused SA Archimedes Noorteagentuuri korraldatud arenguprogrammi, mida rahastati Euroopa Sotsiaalfondi tegevusest “Noorsootöötajate koolituste arendamine”. Programm aitas analüüsida piirkonnas olemasolevaid noorsootöö võimalusi, noorte vajadusi ning soove. Selle põhjal püstitati piirkondlikud eesmärgid ning koostati 2 aastane ühine tegevuskava nende eesmärkide saavutamiseks.

Programmi kestvus: november 2018 kuni detsember 2020

Programmi maksumus: 45 000 eurot

Peamised tegevused: olemasolevate noorsootöö teenuste arendamine, uute teenuste loomine ja noorsootöös osalemise võimaluste laiendamine erinevate teenuste kaudu.

Tulemus: rohkem Hiiumaa noori on kaasatud noorsootöösse.

Tegevuste elluviimist toetab riiklikest ja Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest Eesti Noorsootöö Keskus. Tegevusi rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmi “Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine” kirjeldatud tegevuste raames.

entk logoharidusmin 3lovi est